TANTALİS'İN ÖYKÜSÜ

Henüz 20. Yüzyıl başlarında; Manisa'nın Soma ilçesinin Bayat köyündeki köklü ailelerden Çetin ailesinin reisi Tevfik Efe, asırlardır bir aile geleneği geliştirmek ve Bayat zeytinyağını tüm Anadolu'ya tattırmak için hayaller kurmaktaydı. Batı Anadolu'nun ilk zeytin girişimcilerinden olan Tevfik Efe, kuşaklar boyunca edinilen tecrübeleri kullanarak, atalar yadigarı zeytin ağaçlarından özel ve zengin rekolteler elde etti. Bu özenli çabalar sonucunda verimi artan ve kalitesi yükselen zeytinlerdne yüksek saflıkta, tadına doyulmaz zeytinyağı damıtıldı. 

Tevfik Efe, dönemin yaylı at arabalarını kullanarak bu güzel hasadı Manisa dışına çıkarmaya başladı.

Kısa sürede, güneyde Muğla pazarlarından, kuzeyde Balıkesir ve Bursa çarşılarında Soma Bayat'ın Tevfik Efesi'nin lezzetli yağı aranan zeytinyağlardan biri haline geldi. Zamanla, otantik taş mengenlerde, her biri mücevher değerinde zeytinlerden sıkılan bayat zeytinyağının ünü tüm Ege'ye yayılmış oldu. O gün bugündür üretimi süren, saflığından ve tadından hiçbir şey yitirmeyen Tevfik Efe'nin zeytinyağı 2000'li yıllarla birlikte yepyeni bir çehreye büründü. Çetin ailesinin yeni nesli bu kıymetli ata yadigarına isim olarak Manisa'nın mitolojik isimlerinden biri olan Tantalis'i seçerek gelenek ve lezzeti markalaştırmış oldu.

Asırlık zeytinyağı üretim geleneğini yaşatmak için yoğun uğraş veren genç kuşağın başarılı temsilcilerinden Semra KARA'nın titiz çalışmalarıyla ortaya çıkan Tantalis, günümüzde kaliteyi önemseyen bilinçli tüketicilerin öncelikli tercihi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Sınırlı fakat yüksek kaliteli üretim felsefesini benimseyen Tantalis Sızma, büyüleyici ve vazgeçilmez bir lezzet olarak, zeytinyağı meraklılarının hem damak zevklerine hem de gönüllerine hitap ediyor.